Sesja ciążowa – kiedy się na nią zdecydować?

pregnant-woman-1130612_1920

Ciąża to dla wielu kobiet najwspanialszy czas w życiu. Czas, który trzeba koniecznie uwiecznić na zdjęciach. Jednak nie muszą być to fotografie robione w domu, ale profesjonalna sesja ciążowa. W poniższym tekście radzimy kiedy i gdzie ją wykonać.

Ciąża – czas oczekiwania

Ciąża to bez wątpienia fascynujący okres. To cudowny czas oczekiwania na narodziny potomka. Istnieje oczywiście również druga strona tego medalu, czyli zmiany hormonalne, które pociągają za sobą szereg, nie zawsze przyjemnych, następstw. Jednak w ogólnym rozrachunku ciąża to więcej radości. Radości, której zbyt często nie przeżywamy w naszym życiu, bowiem według statystyk Polka rodzi 1,45 dziecka. Oznacza to, że większość z nas zachodzi w ciążę tylko raz. Właśnie dlatego tak ważne jest, by udokumentować ten okres. Na szczęście współczesna technologia daje nam bardzo wiele niezbędnych narzędzi. Aparaty cyfrowe, kamery HD czy smartfony z aparatem o wysokiej rozdzielczości. Dzięki nim możemy zarejestrować każdy moment ciąży – od pierwszego do ostatniego miesiąca. A gdy zapragniemy profesjonalnych zdjęć, udać się na sesję ciążową.

Sesja ciążowa – kiedy?

Choć ciąża trwa aż 9 miesięcy, nie każdy moment jest dobry na to, by wykonać sesję zdjęciową. Oczywistym jest, że brzuszek ciążowy w 4. miesiącu jest zbyt mało okazały, by wykonać najlepsze ujęcia. Z kolei chwilę przed rozwiązaniem ciąży, kobiety mają inne zmartwienia niż zdjęcia. Dlatego większość fotografów poleca, by odbyć sesję ciążową między 6. a 8. miesiącem jej trwania. Wtedy właśnie brzuszek ciążowy pokazuje się w pełnej krasie, co pozwala uzyskać najlepsze zdjęcia. Choć ogólnie rzecz ujmując, każda kobieta powinna sama zdecydować, kiedy się na nią wybrać. U niektórych z nas w 6. miesiącu ciąży wciąż brzuch może być stosunkowo płaski, więc lepiej wtedy się nieco wstrzymać.

Sesja ciążowa – gdzie?

Wiesz już kiedy najlepiej wykonać sesję ciążową, teraz dowiedz się gdzie. Sprawdź naszą krótką listę możliwości. Oczywistym miejscem, w którym może się ona odbyć jest studio fotograficzne. Jednak zdecydowanie więcej par decyduje się na sesję ciążową w domu lub plenerze. Te dwa miejsca, a plener w szczególności, dodają mnóstwo możliwości. Sesja ciążowa może być bardziej lub mniej pozowana. W studio nigdy nie będziemy czuli się tak komfortowo, jak we własnym domu czy miejscu, które znamy. Im ciekawszy pomysł na swoją sesję masz, tym większą sprawi ci frajdę. Profesjonalna sesja ciążowa to nie tylko piękna pamiątka, ale przede wszystkim dobra zabawa i tak do niej podchodźmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>