Sesja noworodkowa – czy warto?

baby-571137_1280
Młode małżeństwa coraz chętniej decydują się na wzięcie udziału w sesji noworodkowej. Dużą popularnością cieszą się one we wielu miastach Polski, głównie tych większych.

Sesja noworodkowa – co to jest?

Zanim zdecydujemy się na wzięcie udziału w takiej sesji, warto wiedzieć jak ona wygląda i czym w ogóle jest. Jak sama nazwa wskazuje jest to sesja, w której głównym bohaterem jest noworodek. Decyzję o udziale w takiej sesji warto podjąć przed rozwiązaniem ciąży, bowiem po przyjściu dziecka na świat można nie znaleźć w odpowiednim terminie fotografa.

To ważne, bowiem najlepszy czas na sesję noworodkową jest między 6. a 14. dniem życia dziecka. W tym okresie młody człowiek przyjmuje jeszcze naturalną pozycję z brzucha mamy.

Rodzice i dziecko

Sesja noworodkowa to rodzinne przeżycie. Dlatego bardzo często zdarza się, że dziecko jest jednym z bohaterów. Młodzi rodzice chcą być przy swoim dziecku w pierwszych dniach jego życia, a jednocześnie mieć niecodzienną pamiątkę.

Niezależnie od tego, ilu będzie bohaterów, ciekawym pomysłem jest wybranie motywu przewodniego całej sesji. Dobry fotograf dysponuje różnymi akcesoriami, które ożywią sesję. Jeżeli zdecydujemy się na konkretny motyw, możemy zadbać o autentyczność, samemu się przebierając.

Niektórzy rodzice decydują się na najprostszą sesję, bez motywu. Pozornie niezrozumiała decyzja jest całkiem logiczna. Nie każdy z nas dysponuje aparatem i umiejętnościami, pozwalającymi na zrobienie wysokiej jakości zdjęcia. Nie wspominając już o braku odpowiedniego światła czy aranżacji.

Tylko do eksperta

Jeżeli jesteśmy zdecydowani, by nasze dziecko wzięło udział w takiej sesji, musimy znaleźć eksperta w tej dziedzinie. Sesja noworodkowa rządzi się swoimi prawami. Samo bycie profesjonalistom nie wystarcza. Do pracy z dziećmi potrzeba cierpliwości i przygotowania, a to gwarantuje tylko fachowiec w dziedzinie fotografii noworodków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>