Jak wygląda mycie silosów i zbiorników przemysłowych?

Produkcja przemysłowa wiąże się nie tylko z przetwarzaniem różnych materiałów, ale także z przechowywaniem surowców i gotowych produktów. Mycie silosów pełni nie tylko funkcję higieniczną – ważną zwłaszcza w przemyśle spożywczym, ale i farmaceutycznym czy kosmetycznym. Osady i resztki zalegające w zbiornikach mogą powodować zapychanie podajników czy niszczenie ścian pojemnika.

Jak często wykonuje się mycie silosów?

Częstotliwość czyszczenia silosów zależy od kilku czynników, takich jak rodzaj zawartości, intensywność użytkowania czy wielkość zbiornika. Najczęściej zalecane jest czyszczenie zbiorników na żywność czy paszę dla zwierząt – ważne jest dbanie o to, by nie powstała pleśń czy nie rozwinęły się bakterie. Takie zbiorniki czyści się nawet co kilka miesięcy, zwłaszcza jeżeli przechowuje się w nich produkty o wysokiej zawartości cukrów. Rzadziej można czyścić silosy, w których przechowuje się produkty o wysokiej zawartości skrobi – przy zachowaniu odpowiednich warunków wystarczy mycie silosów raz w roku. Na częstotliwość mycia zbiorników wpływają także warunki przechowywania – wysoka wilgotność i częste zmiany temperatur wymuszają częstszą konserwację.

Jak wygląda mycie silosów?

Konserwację urządzeń przemysłowych zwykle zleca się zewnętrznym firmom, które wykonają czynności szybciej i dokładniej, niż pracownicy zajmujący się na co dzień czymś innym. Większość z nich, jak chociażby https://makowskimis.eu/oferta/zbiorniki, używa myjek wysokociśnieniowych. Pozwala to na szybkie oczyszczenie ścianek i podajników z osadów. Podczas mycia silosów ważne jest dokładne pozbycie się osadów i ewentualnych pozostałości starej zawartości, by zapewnić higieniczny zbiornik na kolejne kilka miesięcy. Przy okazji czyszczenia silosów często wykonywane są czynności konserwacyjne i sprawdzenie ogólnego stanu zbiornika, szczególnie elementów mechanicznych. Warto wiedzieć, że sprawność podajnika ma wpływ nie tylko na tempo opróżniania zbiornika, ale też na zapobieganie powstawaniu osadów.

Recommended For You

About the Author: malbork.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *